1.jpg

انواع كشمش

کشمش آفتابي

از میان کشمش ها بهترین نوع کشمش، فرآوری شده از انواع مختلف انگور رسیده بی دانه، با درجه مرغوبیت بالا، بهترین منبع ویتامین D و هورمون استروژن، شیرینی این نوع کشمش از لحاظ ساختاری قند، به شکلی است باعث خرابی دندانها نمی گردد و بر خلاف باور ما برای سلامت دندانها و لثه مفید است .
کشمش آفتابی به میوه‌ی رسیده‌ی انواع مختلف انگور بی‌دانه اطلاق می‌شود که با تابش مستقیم آفتاب، خشک شده و به رنگ قهوه‌ای در می‌آید.
کشمش آفتابی، غنی از مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، منگنز، مس منیزیم، فلوراید و روی می باشد. مس و منگنز از کوفاکتور های مهم در آنزیم های موثر آنتی اکسیدانی از جمله سوپراکسید دیسموتاز می باشد. در کارتن هایی در داخل کیسه های تلسکوپی پلی اتیلنی آبی رنگ بهداشتی بسته بندی می گردد.در جای خشک وخنک نگهداری شود.

کشمش تیزابی

در دو نوع مختلف طبقه بندی می شود: دانه دار و بی دانه ، رنگ های متفاوت دارد از زرد روشن به قهوهای مایل به زرد است که در خشک آن ازحل های مجاز قلیایی استفاده می شود.
کشمش تیزابی، با دارا بودن ۷/۳ گرم فیبر در هر ۱۰۰ گرم کشمش در رژیم غذایی منجر به وزن پایین تر بدن، کاهش سطح کلسترول در خون و کاهش بروز سرطان روده بزرگ و پستان می شود. همچنین به مقدار فراوان دارای ترکیبات فلاونوئید مانند تانن و کاتکین می باشد. در کارتن هایی در کیسه های تلسکوپی پلی اتیلنی آبی رنگ بهداشتی داخل جعبه بسته بندی می گردد. سفارشات از شرکت های دیگر پذیرفته می گردد. در جای خشک وخنک نگهداری شود.

2.jpg
3.jpg

کشمش انگوری

کشمش انگوری، دارای کمپفرول (یک فلاونوئید) که ممکن است خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد، می باشد. کوئرستین (یک فلاونوئید) در این کشمش، دارای خواص آنتی هیستامینی و ضد التهابی بوده و در پیشگیری از بیماری های قلبی و سرطان مفید می باشد . کشمش انگوری به رنگ زرد کهربایی تا قهوه‌ای روشن موجود است و همراه دود گوگرد خشک می‌شود.

کشمش مویز

برای تهیه مویز بیشتر از رقم رزقی استفاده می‌شود. برای این منظور انگور را پس از برداشت در محلی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی پهن کرده و پس از خشک شدن انرا جمع‌آوری کرده و در سبدهای بزرگ نگهداری می‌نمایند.

000.jpg

Search